O firmie:


Telefon:

Strona: http://podatkiwspolce.pl/

Nazwa: Podatkiwspolce.pl

Adres: - -

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: --
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ciężki kawałek chleba. Sen z powiek przedsiębiorcom spędza nie tylko konkurencja, rosnąca niczym grzyby po deszczu. O prawdziwy ból głowy przyprawia ich również natłok codziennych obowiązków. W ferworze biznesowych spotkań i różnych pilnych spraw często zapominają o tym, co naprawdę ważne - rozliczeniu się z fiskusem w terminie. Niestety cena owej „niefrasobliwości” niejednokrotnie okazuje się bardzo wysoka. Zaległość podatkowa może sporo kosztować. Czym jest, kiedy powstaje i jak jej uniknąć? Poszukajmy odpowiedzi na postawione wyżej pytania.

 

Wspomnianym terminem określa się nieuregulowane w wyznaczonym ustawowo czasie zobowiązania finansowe na rzecz Urzędu Skarbowego. Dotyczą one zarówno samego podatku, zaliczki na podatek, raty podatku jak i nienależnego zwrotu podatku czy wypłaty nadpłaty. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż opisywany „konstrukt” ma charakter obiektywny. Nie ma znaczenia czy odsetki powstały z winy podatnika czy też nie. Liczy się sam fakt zadłużenia. Należy także wyraźnie podkreślić jedną niezwykle istotną kwestię - nawet jednodniowe opóźnienie w spłacie staje się podstawą do naliczania zaległości. Co więcej, takie „zapominalstwo” nierzadko niesie za sobą dużo poważniejsze konsekwencje. Osoba, która uchyla się od obowiązków wobec fiskusa naraża się na odpowiedzialność karną skarbową.

 

Jaki z tego wniosek? Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli w tym konkretnym przypadku płacić wszystkie podatki w terminie, bez zwłoki. A jeśli z jakichś powodów nie odprowadzimy ich do urzędu w określonym czasie, przysłowiowym „ratunkiem” może okazać się instytucja czynnego żalu. Często pozwala bowiem uniknąć kary pozbawienia wolności.

 

Chcesz wiedzieć coś więcej na temat zaległości podatkowych? Rozwiać towarzyszące Ci wątpliwości? Poszukać najbardziej optymalnych rozwiązań? W takim razie nie zwlekaj i zajrzyj na stronę internetową: podatkiwspolce.pl prowadzoną przez Magdalenę Boć, prawnika dysponującego dużym doświadczeniem w doradztwie korporacyjnym, cywilnym czy podatkowym.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Kajetan Malinowski
Źródło:
http://podatkiwspolce.pl/zaleglosc-podatkowa/


DODAJ OPINIE


Zaległości podatkowe to temat, z który wiąże się z nieterminowym regulowaniem zobowiązań wobec fiskusa i mało który przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z konsekwecji takiego zdarzenia. Skarbówka może nas ukarać, co może nieść ze sobą spore konsekwencje finansowe. Sądzę, że warto szukać porad w tej sprawie, choćby w internecie lub u radcy prawnego.
Opublikowane przez: Kaja Data: 2018-07-12 11:29:14 Ocena: 4

FIRMY W OKOLICY:Tapestry

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański