O firmie:


Telefon: 781 939 654

Strona: http://www.duracz-zalecka.pl

Nazwa: Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka

Adres: Szewska 2

Miejscowość: Toruń

Kod pocztowy: 87-100
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Świadomość własnych praw i obowiązków powinna być podstawą dla każdego obywatela. Niestety klienci, którzy przychodzą do kancelarii adwokackich, często są zagubieni w temacie regulacji prawnych i nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy. Adwokat Izabela Duracz-Załęcka zauważa jak duży wpływ mają prawnicy na edukację współczesnego obywatela.

Często ludzie zaczynają interesować się prawem, kiedy jest już za późno. Gdy popełnią przestępstwo bądź wykroczenie i zostają oskarżeni przed sądem. Warto pamiętać, że nie każdy łamie prawo celowo - nierzadko brak znajomości ustaw powoduje ich nieumyślne pomijanie. Szczególnie widoczne jest to u przedsiębiorców, którzy w natłoku swoich obowiązków nie położyli odpowiedniego nacisku na kwestie prawne. W sytuacji oskarżenia najlepiej bezzwłocznie skontaktować się z dobrym prawnikiem i o ile to możliwe, nadrobić braki i wyciągnąć wnioski na przyszłość. W zależności od wagi sprawy, sytuacje mogą mieć bardzo różny przebieg.

Zdarza się również, że kancelarie adwokackie w Toruniu odnotowują przeciwne zjawisko. Poszkodowani nie wiedzą, że ktoś krzywdząc ich łamie prawo i pozostają bierni. Tymczasem spokojnie mogliby wytoczyć sprawę sądową i... Uzyskać pomyślny dla siebie wyrok. Mogą to być przeróżne sprawy - i te z zakresu prawa gospodarczego, i cywilnego, i rodzinnego. Znajomość ustaw i dobre ich zrozumienie wymaga zaangażowania i nieco doświadczenia. Dlatego właśnie pojawiają się tutaj adwokaci i radcy prawni.

Zadaniem prawnika jest wyjaśnienie klientowi w jakiej sytuacji się znalazł i wskazanie możliwych ścieżek jej rozwoju. Język komunikacji musi być prosty, ale i konkretny. Gdy po pomoc udają się osoby przygniecione swoją sprawą, pogrążone w trudnych emocjach - przydają się rozbudowane umiejętności interpersonalne. Prawnik jest jak nauczyciel i merytoryczny opiekun, który pomaga wybrnąć z kłopotliwego splotu zdarzeń. Na stronie internetowej pod linkiem duracz-zalecka.pl opisano dziedziny prawa, jakie najczęściej poruszane są w krajowych sądach. Wiedząc co zalicza się do prawa rodzinnego, cywilnego bądź prawa wykroczeń, można bardziej świadomie podejmować życiowe decyzje.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Tadeusz Zakrzewski
Źródło:
http://www.duracz-zalecka.pl


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY: